Znajdź nieruchomość

Błędy popełniane przy sprzedaży domu

Sprzedając dom możemy popełnić wiele błędów, dlatego aby ich uniknąć warto jest nawiązać współpracę z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Jednym z najczęstszych błędów jakie popełniamy jest błędna wycena nieruchomości. Podając zawyżoną cenę domu zmniejszamy swoją szansę na szybkie dokonanie transakcji, a dodatkowo zwiększamy atrakcyjność podobnych nieruchomości w niższych cenach. Podając zaniżoną cenę zwiększamy swoją szansę na szybką sprzedaż, jednak tracimy część możliwego do uzyskania zysku. Podejmując współpracę z agentem nieruchomości mamy zapewnioną prawidłową wycenę domu, pośrednik zna panujący lokalnie rynek obrotu nieruchomościami.

Kolejnym błędem jest brak przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Panujący w domu bałagan, natłok niepotrzebnych rzeczy powoduje, że pierwsze wrażenie nie jest dobre. Biuro nieruchomości pomaga również w tej kwestii, ponieważ ma w ofercie home staging.  

Stan faktyczny sprzedawanej nieruchomości

Ukrywanie faktycznego stanu sprzedawanej nieruchomości, zatajenie jej stanu prawnego oraz technicznego może spowodować, że do finalizacji transakcji nie dojdzie, gdyż prawda na pewno wyjdzie na jaw. Takie zachowanie może nas także narazić na konsekwencje finansowe, a w niektórych przypadkach na poniesienie odpowiedzialności karnej.

Emocje, w czasie sprzedaży nieruchomości, często miejsca, w którym spędziliśmy wiele lat, ważnego dla nas mentalnie powodują, że podczas rozmów z potencjalnym kupcem denerwujemy się i nie potrafimy dojść do porozumienia. Pomoc agenta nieruchomości pomaga odłożyć na bok emocje i skupić się na rzetelnym przeprowadzeniu transakcji.

Chcesz szybko i korzystnie sprzedać swoją nieruchomość kliknij tutaj

 

Biuro nieruchomości Abri - Poznań

Jesteś właścicielem mieszkania lub domu ?
Szukasz najlepszego biura do jego sprzedaży lub wynajęcia?

Zadzwoń: 664 925 819!

 

 

Pin It