Znajdź nieruchomość

Sprzedaż mieszkania przez seniora po 50 roku życia

Opuszczone gniazdo

Osoby po 50 roku życia stanowią liczną grupę klientów agencji pośrednictwa nieruchomościami. Wydawać by się mogło, że na tym etapie życia ludzie mają ustabilizowaną sytuację życiową, natomiast wielu rodziców posiadających dużą ilość dzieci zostaje samych w dużym mieszkaniu lub domu. Kiedy dzieci wyfruną z gniazda, metraż posiadanej nieruchomości często przekracza nasze zapotrzebowanie. Płacimy wysokie rachunki za ogrzanie domu, czynsz do mieszkania itp., wielu ludzi decyduje się na zmianę czterech kątów na mniejsze, spełniające aktualne zapotrzebowania.

Kupno mniejszej nieruchomości

Osoby podejmujące decyzję o zmianie miejsca zamieszkania na mniejsze, są dobrymi potencjalnymi kupcami nieruchomości. W tym wieku często posiadają odłożoną gotówkę, a na dodatek będą dysponować dużą kwotą pieniędzy za sprzedaż większej nieruchomości. Transakcja z takim klientami jest o tyle łatwiejsza, ze zazwyczaj omijamy temat starań o kredyt hipoteczny.

Umowa dożywocia - wykup mieszkania z gwarancją dożywotniej wypłaty dodatkowych środków

Decyzja sprzedaży domu nie jest łatwa ze względów sentymentalnych. Nasze dzieci spędziły tam swoje dzieciństwo, z takim miejscem wiąże się wiele wspomnień i emocji. Jednak nie ma sensu utrzymywać zbyt dużej nieruchomości, warto pieniądze te zainwestować w podróże, pasje lub najzwyczajniej zapewnić sobie spokojną starość.

Jeżeli jesteś osobą starszą, posiadasz własną nieruchomość, chcesz dożywotnio otrzymywać dodatkowe środki pieniężne. Skontaktuj się z nami 664 925 819 

 

Biuro nieruchomości Abri - Poznań

Jesteś właścicielem mieszkania lub domu ?
Szukasz najlepszego biura do jego sprzedaży lub wynajęcia?

Zadzwoń: 664 925 819!

Pin It