Znajdź nieruchomość

Kupno mieszkania co warto wiedzieć?

 

Kupno mieszkania budzi w nas wiele stresu i ekscytacji, jednak nie należy ulegać tym emocjom i przed dokonaniem transakcji kupna należy dokładnie nieruchomość obejrzeć, żeby uniknąć ukrytych wad a co za tym idzie ukrytych kosztów. Oto parę rad, na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie.

Wizyta z pośrednikiem nieruchomości

Na oglądanie mieszkania warto jest zabrać pośrednika nieruchomości, który chłodnym okiem oceni wartość nieruchomości. Należy sprawdzić stan każdego pomieszczenia, sufity, ściany, podłogi, parapety, gniazdka elektryczne itp. Oglądając mieszkanie nie możemy krępować się, żeby odkręcić kran, otworzyć okno, uruchomić klimatyzację, zapalić światła, takie drobne wady niepotrzebnie generują dodatkowe koszty kupna.

Należy też zajrzeć za szafy, czy nie mieszkanie nie skrywa wilgoci, pleśni i grzybów. Nie można zapomnieć o pomieszczeniach towarzyszących, takich jak piwnica, strych, klatka schodowa, schowek na wózki czy suszarnia.

Pytania przed zakupem mieszkania

Nie można obawiać się zadawania pytań sprzedawcy. Warto jest zapytać dlaczego sprzedaję mieszkanie, jacy są sąsiedzi, czy okolica jest cicha i bezpieczna, ile wynoszą średnie koszt utrzymania mieszkania, czy w budynku przeprowadzane były większe remonty i czy spółdzielnia planuje je w najbliższym czasie, w czasie rozmowy ze sprzedawcą należy wyciągnąć jak najwięcej informacji na temat potencjalnie nabywanej nieruchomości.

Kupno mieszania nie jest łatwym zadaniem, stres i emocje powodują, że tracimy głowę i zapominamy o wielu istotnych rzeczach. Dlatego warto jest zaufać agentowi obrotu nieruchomościami, który fachowo nam doradzi i pomoże przeprowadzić rozmowę.

 

Biuro nieruchomości Abri - Poznań

Jesteś właścicielem mieszkania lub domu na ?
Szukasz najlepszego biura do jego sprzedaży lub wynajęcia?

Zadzwoń: 664 925 819!

Pin It