Znajdź nieruchomość

Kuchnia czy aneks kuchenny wady i zalety

W dzisiejszych czasach modne stało się budowanie mieszkań z aneksami kuchennymi coraz rzadziej spotykamy mieszkania z osobna kuchnią. Jakie są zalety i wady różnych rozwiązań?

Metraż mieszkania

Istotną rolę w podjęciu decyzji o aneksie kuchennym jest metraż nieruchomości. W mniejszych mieszkaniach połączenie kuchni z salonem powoduje optyczne zwiększenie powierzchni, a także powala zaoszczędzić trochę miejsca. W większych domach można pozwolić sobie na zaprojektowanie dużego salonu oraz kuchni.

Prywatność

Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy kuchnie traktują jako miejsce dostępne tylko dla mieszkańców. Osobna kuchnia pozwala na prywatność, w czasie gdy któryś z mieszkańców podejmuje gości. Są jednak ludzie, którzy w czasie wizyty gości, nie chcą być wyizolowani w trakcie przygotowywania posiłku, aneks kuchenny pozwala na aktywne uczestniczenie w rozmowie.

Utrzymanie czystości

Posiadanie aneksu kuchennego dla wielu ludzi wiąże sie z presją utrzymywania w kuchni idealnego porządku. Spędzając czas w salonie nie lubimy oglądać garnków na blacie, czy naczyń w zlewie. Osobna kuchnia daje możliwość zamknięcia drzwi, jeżeli nie chcemy, żeby ktoś z gości zobaczył to czego nie zdążyliśmy posprzątać.

Zapachy

W czasie gotowania czy smażenia w kuchni unoszą się zapachy, których nie koniecznie chcemy w całym domu. Osobna kuchnia pozwala na ograniczenie roznoszenia zapachów w całym domu, natomiast w aneksie kuchennym nie jesteśmy w stanie tego uniknąć.

Decydując się a kuchnie lub aneks kuchenny należy zastanowić się nad wadami i zaletami tych rozwiązań i wybrać tą opcję, która będzie dla nas najlepsza i spełni nasze oczekiwania.

 

Biuro nieruchomości Abri - Poznań

Jesteś właścicielem mieszkania lub domu w Poznaniu?
Szukasz najlepszego biura do jego sprzedaży lub wynajęcia?

Zadzwoń: 664 925 819!

Pin It