Znajdź nieruchomość

Mieszkanie w bloku czy w kamienicy?

Planując zakup lub wynajem nieruchomości zastanawiamy się czy wybrać mieszkanie w bloku, czy w kamienicy. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Mieszkanie w kamienicy czy w bloku - wady i zalety

Kamienice charakteryzują się klimatycznym stylem elewacji oraz klatkami schodowymi, natomiast brak windy jest dużym minusem. Blokowiska często nie grzeszą urodą, chociaż coraz częściej budowane są nowe osiedla z nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Na klatkach schodowych z reguły są windy, oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, szczególnie we wysokich blokach.

Mieszkania w kamienicach są jasne, przestronne i wysokie, można zaaranżować je na wiele sposobów. Z takimi nieruchomościami często wiąże się bogata historia, natomiast zazwyczaj wymagają one generalnego remontu. Wnętrza bloków mają mniejszy metraż, ich główną zaletą jest prostota i funkcjonalność. Zakup takiego mieszkania wiąże się zwykle z mniejszym kosztem remontu. Dodatkowo mieszkanie w bloku łatwiej przystosować pod wynajem.

Lokalizacja kamienic wiążę się z centrum miasta, często brakuje miejsc takich jak place zabaw, tereny zielone oraz miejsca parkingowe. Osiedla znajdują się zazwyczaj na obrzeżach miast, posiadają przystosowane dla rodzin otoczenie, miejsce do zabawy dla dzieci, parkingi, ławki, osiedlowe sklepiki.

Mieszkanie w kamienicy trudniej jest ogrzać zimą, w zamian za to grube mury są izolacją w czasie upałów, nie nagrzewają się tak szybko jak mieszkania w blokach. Koszt ogrzewania nieruchomości w bloku jest niższy. Minusem jest to, że w bloku znaczniej bardziej słychać sąsiadów.

Decydując się na zakup lub wynajem mieszkania należy zastanowić się czego potrzebujemy, jakie wady i zalety mają dla nas większe znaczenie oraz to gdzie będziemy czuli się lepiej.

 

Biuro nieruchomości Abri - Poznań

Jesteś właścicielem mieszkania lub domu w Poznaniu?
Szukasz najlepszego biura do jego sprzedaży lub wynajęcia?

Zadzwoń: 664 925 819!

Pin It