Znajdź nieruchomość

Decydując się na zakup pierwszego mieszkania należy przemyśleć wiele rzeczy, zaczynając od lokalizacji nieruchomości, odpowiedniego dla nas metrażu, naszych finansów, oraz naszej przyszłości.

Kawalerka czy coś większego?

Kupując mieszkanie jako singiel w zupełności wystarczy nam kawalerka z aneksem kuchennym, należy jednak zastanowić się czy w przyszłości nie będziemy mieszkać z partnerem lub partnerką, lub czy nie planujemy założyć rodziny. Dysponując większą gotówką warto jest przemyśleć czy nie lepiej jest kupić większej nieruchomości. Decydując się na kawalerkę dobrym rozwiązaniem jest takie mieszkanie, którego układ pozwoli nam na oddzielenie części sypialnianej np. regałem. Duża ilość schowków, pawlaczy, rozkładana kanapa z dużą skrzynią do przechowywania, łóżko chowane w ścianie to jedne z wielu rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu. Balkon jest dużym atutem mieszkania, pozwala on na stworzenie dodatkowego miejsca wypoczynku i relaksu.

Centrum czy obrzeża?

Lokalizacja pierwszej nabywanej nieruchomości jest równie ważna. Młodzi ludzie chcą aby ich mieszkanie znajdowało się blisko uczelni, pracy, miejsc rekreacyjnych, sklepów czy restauracji, aby nie tracić czasu na dojazdy. Należy jednak liczyć się z tym, że cena mieszkań znajdujących się w centrum miasta jest wyższa od tych mieszczących się na obrzeżach.

Pin It